Môžete jesť vaša cesta k mladší si

Môžete jesť vaša cesta k mladší si


Všimli ste si slovo kolagénu vo väčšine pleťové krémy na starostlivosť, najmä proti vráskam krémy? No, ak ste boli zvedaví, čo kolagén je, je to jednoducho bielkovina prítomná vo všetkých telových orgánov a tkanív.

Kolagén je odvodený z gréckeho "kolla" zmysle lepidlo. Podľa MediLexicon, kolagén je rodina geneticky odlišných molekúl, z ktorých všetky majú jedinečný Double helix konfiguráciu tri podjednotky polypeptid, známy ako alfa-reťaze.

Existuje asi 16 rôznych typov kolagénu, ale asi 90 percent kolagénu v tele sú typov I, II a III. Kolagén v ľudskom tele sú silné a pružné s typu kolagénu je najmä v ťahu a sú v skutočnosti silnejší ako oceľ.

Koža sa skladá z troch vrstiev epidermis, dermis a hipodermis a je to v dermis, že kolagén je nájdený. Je zodpovedný za koži pevnosť a pružnosť a stratu kolagénu spôsobuje vrásky a spôsobuje oslabenie chrupavky v kĺboch. V skutočnosti, ako ste veku, produkciu kolagénu v tele znižuje spôsobuje vrásky, jemné linky, a znižuje pružnosť pokožky. Ale skôr, ako dosiahnete, že proti starnutiu krém, vydrž.

Kolagén je tmelom, ktorý všetko spája dohromady. Kolagén, produkovaný v ľudskom tele má niekoľko dôležitých rolí v zdravotníctve. Ak to je vyčerpaný, doplnkové kolagénu možno zdravotnícke a kozmetické účely.

Zatiaľ čo najviac krémy proti vráskam obsahuje kolagén a elastín, sú príliš husté prenikajú do pokožky a často jednoducho zostať na povrchu. Tiež počet chemikálií v krémy, ktoré sú k dispozícii z regálu, to mohol potenciálne urýchliť starnutie protiklade k ovládanie. Kolagén poskytuje štrukturálnu podporu, silu a niektoré pružnosť v tele. Okrem potreby náhradné a reštaurovanie odumretých kožných buniek, pôsobí tiež ako ako ochranný kryt orgánov ako obličiek.

Zníženie kolagénu sa deje po 40 rokov a v prípade žien znižuje výrazne po menopauze. Tak ako si zabezpečiť kolagén je zachovaná? No, jednoducho držať správnou stravou.

Sójové výrobky obsahujú genistein, čo mu dáva vlastnosti produkciu kolagénu. Podobne, tmavo zelenej zeleniny majú antioxidant luteín, ktorý pomáha telo výrobu kolagénu.

Červené ovocie a zelenina obsahujú lycopenesl, ktorý je vynikajúcim zdrojom zvýšenie kolagénu. Podobne ovocie bohaté na vitamín C ako pomaranče, citróny, jahody a slivky, rovnako ako ryby ako je losos a tuniak a kešu, pekanové orechy, mandle a para orechy pomoc.

V skutočnosti všetky tieto obsahujú Omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú telo zvýšenie kolagénu. Taktiež ľanový má aj zdravých tukov omega-3.

Potraviny bohaté na síra obsahu, ako sú zelené a čierne olivy, čerstvé uhorky a zeler môže pomôcť. Kľúčom je naozaj jesť vyváženú stravu, ktorá môže pomôcť produkovať kolagénu.