Čo je Genistein?

Čo je Genistein?


Genistein je polyfenolov, ktoré sa nachádza v sóje a iných rastlín, ako napríklad ďatelina a kudzu. Je to typ flavonoid známy ako Isoflavony. Genistein je najčastejšie nájdený s Isoflavony daidzein a spolu sú považované za sójové izoflavóny. Tieto zlúčeniny boli zoširoka študované pre ich účinky na ľudské zdravie. Bola spojená so znížením rakoviny u obyvateľstva štúdie, ktoré skúmajú diéty a sadzby z chorôb.

Obidve tieto molekuly sú schopné viazať na zvieratá a estrogénové receptory. Vďaka tomu sú známe ako fytoestrogény. Receptory stimulujú bunkovú aktivitu pri špecifické zlúčeniny sa viaže k nim. Genistein sa viaže na estrogénové receptory a stimuluje ich činnosť, ale rovnako účinne ako ľudského estrogénu. Tak, to môže čiastočne blokovať účinky estrogénu. To môže predstavovať ochranný účinok proti rakovine, ktoré majú hormóny podieľajúce sa na ich rozvoj, akými sú rakovina prostaty a prsníka.


V Ázii, sóje spotreby je oveľa vyššia ako na západe, a možno až 20 krát vyššia. Sójové výrobky – napríklad múka, mlieko, tofu a sójové bôby, sami-sú rýchlo spotrebované. Štúdií zameraných na skúmanie stravy populácie ľudí a ich sadzieb choroba zistili, že Japonci majú významne nižšiu mieru rakoviny prostaty ako americkí muži. Tiež ázijské ženy majú nižšie sadzby rakoviny prsníka než Západné ženy. Tieto rozdiely boli predpokladal, sa kvôli rozdielom vo výške sóje v stravy.


Genistein bolo preukázané, že spomaliť rast rôznych nádorových buniek v laboratórnych štúdiách. To má niekoľko rôznych biochemických vlastností, okrem fytoestrogénov, ktoré môže mať za následok nasledujúce účinky na rakovinové bunky. Svoju činnosť proti rakovine je natoľko významná, že je to uvedené v National Cancer Institute drog slovník. Načasovanie jeho použitie v liečbe je dôležité, však, pretože niektoré štúdie zistili genistein zvýšiť rozšírenie existujúcej rakoviny prsníka. Liečbe pacientov s zlúčeninu, ktorá blokuje estrogén môže zmierniť tento efekt.


Tento Isoflavony tiež zdá sa, že účinky proti úbytku kostnej hmoty, ktorá sa vyskytuje po menopauze začala, a zníženie hladiny estrogénu u žien. To môže spôsobiť osteoporózu a byť hrozne slabnúcej. Býval obyčajný v post-menopauzálnych žien, aby sa tieto účinky estrogén liečby, ale výskum ukázal, že majú nebezpečné vedľajšie účinky. Zaobchádzanie s genistein bolo zistené, že zvýšiť hustotu kostí u žien, ktorí sa ako doplnok stravy.


Genistein je tiež silný antioxidant. Túto činnosť môžete chrániť DNA pred oxidačným poškodením a zabrániť mutácie z vyskytujúce. Si môžete cholesterolu z oxidačné a prispieva k riziku infarktu. Tento Isoflavony je hypotéza, ochranu proti infarktu.


Možné vedľajšie účinky užívania tejto zlúčeniny ako potravinový doplnok, však. To môže spôsobiť gastrointestinálne problémy. Tam je nejaký výskum, ktorý naznačuje, že môže narušiť imunitný systém. Daidzein nezdá sa, že tieto vedľajšie účinky. To môže byť múdre, vyskúšať a získať výhody sójové izoflavóny výlučne tým, že jesť viac sóje, skôr ako brať genistein stravy.