Pohár bylinný čaj môže pomôcť bojovať proti rakovine prsníka

Pohár bylinný čaj môže pomôcť bojovať proti rakovine prsníka

Tradičné bylinné čaje môžu byť kľúčom k boju proti rakovine prsníka, tvrdia vedci.

Výťažky z rastlín, známy ako plášť Panny, ktorá sa používa ako liečivá čajová v niektorých krajinách, môže zabíjať rakovinové bunky v skúmavke.

Rastlina-založené čaj sa pije už žien vo vidieckych Pakistanu, ktorí majú rakovinu prsníka, ale až do teraz bol považovaný jeho použitie ako liečba folklóru.

Výskumu vedci Aston University, Birmingham a Russells sála nemocnice, Dudley, napovedá, obsahuje silné anti-rakovina agenti, ktoré fungujú samostatne alebo v kombinácii proti šíreniu rakovinových buniek.

Laboratórne testy ukázali zatknutý rast buniek do piatich hodín aplikácie a spôsobila im zomrie do 24 hodín.

Rastlina, ktorá má botanický názov Fagonia cretica je u vyprahnutý, púštne oblastiach Pakistanu, Indie, Afriky a Európy.

Profesor Helen Griffiths a profesor Amtul R Carmichael, ktorý viedol štúdiu, nájsť bylinné čaje z extraktu z rastliny ničí rakovinové bunky, ale na rozdiel od konvenčných chemoterapie liečba nepoškodzuje buniek normálneho prsníka, čo znižuje vedľajšie účinky.

Správy z prsníka chorých v Pakistane naznačujú, rastlinný výťažok nevyvolá žiadne závažné nežiaduce účinky ako vypadávanie vlasov, pokles krvný obraz alebo hnačka.

Výskumu, uverejnenej vo vedeckom časopise PloS One, rastlinný extrakt našiel román mechanizmus, ktorý by mohli napraviť chyby v bunke DNA, ktoré by za normálnych okolností brániť rastu nádoru.

Poškodenie DNA reakcia umožňuje nielen rakoviny prekvitať, tiež inhibuje spôsob chemoterapie diela, ktorá znižuje jeho účinnosť.

Profesor Carmichael povedal malej nemocnici 100 míľ severne od Lahore v Pakistane začala používať bylinné čaje pred 40 rokmi na liečbu pacientov s rakovinou prsníka.


Ona povedala: "Zdá sa, že na ich udržanie v odpustenie, hoci nemôžeme použiť slovo liek v tejto fáze.

"Však žijú po dlhú dobu bez straty vlasov alebo uvedenie na veľkú váhu zažíva ďalšie toxické vedľajšie účinky spojené s chemoterapiou, takže sme si istí, tento výpis má niečo prispieť.

Povedala, že prísne bezpečnostné testy by bolo potrebné pri vývoji lieku na základe výpisu.

V súčasnosti bylinný čaj sa používa na liečbu Aziati, ale môžu existovať rôzne účinky u pacientov kaukazskej, dodala.

Profesor Griffiths uviedol ďalší výskum je potrebné vytvoriť úlohu extrakt liečby rakoviny, a teraz potrebuje preukázať, že tento extrakt je účinný v zabíja rakovinové bunky v tele, ako je to v laboratóriu.

Povedala, že ďalším krokom je identifikovať prvok zariadenia, ktorý je zodpovedný za usmrtenie nádorových buniek s cieľom nakoniec prevádzku pacientmi s rakovinou.

Dr Caitlin Palframan, správcovi politiky na prielom prsníka, povedal: "niektoré z najdôležitejších rakoviny-bezpečnostné drogy sú pôvodne získané z rastlín.

"Tento výskum je veľmi najskoršej etape, nebudeme vedieť nejakú dobu či lieky odvodené z tohto závodu budú účinné v liečbe rakoviny prsníka, ale tešíme sa vidieť žiadny pokrok.

"My by sme poradiť žien s rakovinou prsníka, ktorí uvažujete o použití akýchkoľvek bylinných prebrať so svojím lekárom najprv ako niektorí môžu zasahovať do liečby prebiehajúcej rakoviny."

Emma Pennery, klinické riaditeľ prsníka Cancer starostlivosť, povedal: "oveľa intenzívnejší výskum by bolo treba vychádzať z tejto práce malého rozsahu laboratory doteraz."