Vedci používajú rastliny lucerny do zberu nanočastice zlata

Vedci používajú rastliny lucerny úrodu nanočastice zlata


Obyčajné Lucerna rastliny sa používajú ako miniatúrne zlato továrne že jedného dňa by mohol poskytnúť odvetvia nanotechnológie nepretržitý zber zlaté nanočastice.

Medzinárodný výskumný tím z University of Texas-El Paso (UTEP) a Mexiku rozšírené práce na Stanford synchrotrónové žiarenie laboratória (SSRL)--časť Stanford Linear Accelerator Center (SLAC) v Menlo Park v Kalifornii Vedci používajú malé továrne, lucerna prirodzené, fyziologické potreby získať kovy z média, na ktorej sa pestuje. Najväčšiu hodnotu tu je že Lucerna výťažky zlato z média a ukladá ich v podobe nanočastíc--zrnká zlata necelých miliardtina metra cez. Ich závery sú uverejnené v aprílovom čísle Nano listy, publikácie americkej chemickej spoločnosti.

"Táto štúdia je len jednou zo stoviek inovačné výskumné projekty, ktoré by využiť jedinečné vlastnosti synchrotrónové X-ray poskytované SSRL," povedal Keith Hodgson, riaditeľ SSRL a profesorka chémie na Stanfordskej univerzite.

Polovodičový priemysel sa dlho oceňujú odolnosť voči oxidácii a tepelná a elektrická vodivosť zlata. Teraz, vytrvalé a urýchlenie jednotky k niekedy-menšie káble, konektory a cez-diery na čoraz menšie polovodičových zariadení robí tie vlastnosti, ktoré sú ešte viac dôležité, aby ľudia, ktorí veľmi malé veci. Odvetvia nanotechnológie preto veľký záujem o procesy, ktoré tvoria zlaté nanočastice na nanoúrovni elektronické a optické zariadenia.