Harmančekový čaj upravuje hladinu cukru v krvi, zabraňuje a spravuje Diabetes

Harmančekový čaj upravuje hladinu cukru v krvi, zabraňuje a spravuje Diabetes


Význam regulovanie hladiny cukru v krvi je jasné: stabilizáciu hladiny cukru v krvi môže zabrániť mnohých zdravotných problémov, jedným z najvýraznejších je cukrovka, ktorá je často výsledkom rokov nestabilnú hladinu cukru v krvi. Našťastie, pre väčšinu z nás je v našich silách, prevziať kontrolu nad naše hladiny cukru v krvi zostáva aktívna a správne jedlo choicesà ¢ â "¬"a tiež tým, že piť harmančekový čaj.

Harmančekový čaj dlho bolo cenené pre svoju schopnosť upokojiť a relaxovať, čo je favorizoval čaju pred spaním, ale teraz, nedávne štúdie v Journal of poľnohospodárska a potravinárska chémia ukazuje, harmanček môže slúžiť iným účelom: regulácia cukru v krvi.

Na University of Toyama v Japonsku a Ústav trávnych porastov a environmentálneho výskumu v Spojenom kráľovstve, výskumníci študovali vplyv harmančekový čaj na diabetických potkanov. Polovica potkany dostali dávky harmančekovým výťažkom tri týždne. Ďalšiu sadu diabetických potkanov bola daná bežnú stravu s bez pridania Harmanček.

Štúdie zistené, že keď Harmanček bola venovaná potkany, menšie množstvo glukózy bol otočený do sorbitol (cukor alkoholu). Prebytok sorbitolu môže spôsobiť poškodenie obličiek, očí a nervové bunky. U potkanov harmančeka boli tiež inhibujú enzýmy, ktoré sú primárne zodpovedné za tento druh škody u diabetikov. Potkanov, ktorí boli krmeni harmančekovým výťažkom tiež ukázal celkový pokles krvného cukru v porovnaní s inými potkany.

Autori štúdie uvádza, že existuje jasná súvislosť medzi dennú spotrebu Harmanček čaj a zabránenie progresiu cukrovky a hyperglykémia. Ako obvykle sú tí, ktorí hovoria viac výskum je potrebné urobiť na zistenie, ako efektívne toto ošetrenie môže byť, ale pre každého, ktorí hľadajú prirodzený spôsob, ako regulovať hladinu cukru v krvi, výsledky tejto štúdie sú viac než dosť povzbudenie začať piť harmančekový čaj.

Harmančekový čaj výhody nie iba pre osoby s diabetom. Pre diabetikov, stabilizáciu hladiny cukru v krvi je veľmi dôležité pre dobré zdravie, ale pravda je aj ľudia bez cukrovky môžu využívať udržiavať normálny krvný cukor úrovne. Výkyvy hladiny cukru v krvi sú spojené s únavou, cukrom toužení a inzulínovej rezistencie, medzi ďalšie príznaky. Opatrenia na reguláciu hladiny cukru v krvi môže skutočne zabrániť vzniku cukrovky u zdravých jedincov, a to vám tiež pomôže cítiť oveľa energičtější a udržať si zdravú váhu.

Samozrejme, ak ste zvažuje pitia čaju harmančeka výlučne na reguláciu krvného cukor, majte na pamäti, je to zdravé okrem celkového životného štýlu že naturallly prispieva k zdravej hladiny cukru v krvi. Ďalšie kroky, ktoré by mali byť zahrnuté v tomto životnom štýle sú pravidelné cvičenie, jesť vyváženú stravu, vyhnúť rafinované potraviny a získať dostatok spánku.