Výťažky z niektorých rastlín môže vás mladý a živý

, výťažky niektorých rastlín môže vás mladý a živý


Nová štúdia publikovaná v časopise Oncotarget výskumníkov z Concordia a Quebec-založené biotechnologické spoločnosti Idunn Technologies môže odkryli dôležitý faktor: výťažkov z rastlín obsahujúcich šesť najlepších skupín molekúl Anti-Aging nikdy nevidel.

Pre štúdium, výskumný tím česané prostredníctvom Idunn technológií rozsiahle biologické knižnice, vedie viac ako 10.000 pokusov na obrazovke pre rastlinné extrakty, ktoré by zvýšilo chronologickom životnosť kvasiniek.

Prečo kvasinky? Cellularly povedané, starnutia postupuje podobne v droždie a ľudí. To je najlepšie bunkový model pochopiť, ako prebieha proces anti-starnutia.

"Celkovo sme našli šesť nových skupín molekúl, ktoré spomaľuje chronologické starnutie kvasinky," hovorí Vladimír Titorenko, vedúci autor štúdie a profesor biológie oddelenie na Concordia. Vykonal štúdie so skupinou študentov Concordia a Éric Simard, zakladateľ Idunn technológií, ktorý je menovaný pre omladenie v severskej mytológii bohyňa.

To má dôležité dôsledky pre spomalenie procesu starnutia, ale aj pre prevenciu niektorých chorôb spojených so starnutím, vrátane rakoviny.

"Skôr ako sa sústrediť na liečenie choroby, intervencií na molekulárnej procesy starnutia môže súčasne oddialiť nástup a priebeh väčšiny vek-súvisiace poruchy. Predpokladá sa, že tento typ intervencie majú oveľa väčší vplyv na zdravé starnutie a života, ako možno dosiahnuť liečbe jednotlivých ochorení,"hovorí Simard, kto berie na vedomie, že tieto nové molekuly bude čoskoro k dispozícii v komerčných produktoch.

"Tieto výsledky poskytnúť nový pohľad na mechanizmy, prostredníctvom ktorých chemické látky získané z niektorých rastlín môžu pomalé biologickej starnutia," hovorí Titorenko.

Jednej z týchto skupín molekúl je najúčinnejší predlžuje životnosť farmakologickej intervencii ešte opísané vo vedeckej literatúre: špecifické extraktu z vŕbovej kôry.

Vŕba kôra bola bežne používané počas doby Hippokrata, keď ľudia boli odporúča žuť na zmiernenie bolesti a horúčky. Štúdia ukázala, že zvyšuje priemernú a maximálnu životnosť chronologickom kvasiniek 475 percent a 369 percent, respektíve. Predstavuje to oveľa väčší účinok, ako rapamycín a metformín, dva najlepšie lieky, známy pre ich anti-starnutie účinky.

"Týchto šesť extrakty boli uznané ako non-jedovatý Health Canada a už prínosy pre zdravie exponát uznané v ľudí," hovorí Simard.

"Ale najprv sa musí vykonať ďalší výskum. To je dôvod, prečo Idunn technológií spolupracuje s ostatné štyri univerzity šesť výskumných programov, presahujú kvasinky a pracovať s zvieracom modeli starnutia, ako aj dva rakoviny modely. "

Štúdie, "Discovery rastlinných extraktov, ktoré veľmi kvasinky chronologického starnutia oneskorenia a majú rôzne účinky na dlhovekosť-definovanie bunkových procesov" bola nedávno uverejnenej v časopise Oncotarget.